Logo Bezpečně na kole
Blikaček a odrazek není nikdy dost

Novinky na kole

  • BEZPEČNĚ NA KOLE PARTNEREM ... Mistrovství Evropy se letos pojede na domácí půdě v Brně. V rodišti bikerů (ČR) jako je Jarda Kulhavý, Kristián Hynek, Jan Škarnitzl a další. Nejlepší evropští závodníci MTB se utkají na nově vybudovaných tratích na svazích městského lesoparku na pravém břehu řeky Svratky. Závodní dráhy tak projdou prvním křtem na nejvyšší evropské úrovni UEC MTB Mistrovství ...více »
  • Světový den cyklistiky ... Pravda neslavili jsme v sedle kola, ale v sedačce televizního studia DOBRÉHO RÁNA, nicméně povídáním o BEZPEČNÉ cyklistice. Neboť rozvoj dětské cyklistiky s sebou přináší i nárůst počtu kolizních situací a úrazů, neboť chybí pověstná cyklistická gramotnost. Už osmileté cyklisty je možné vidět s nášlapy, tretry se pro ně vyrábí od velikosti 32. A zdokonalují ...více »
  • SPRÁVNÁ STRAVA, BENZÍN ... Správná strava a pitný režim jsou další důležitým aspektem pro každého aktivního jedince, tedy i cyklisty. Požádali jsme proto další ambasadorku projektu, PhDr. Kláru Coufalovou, Ph.D. z UK FTVS, odbornici na výživu o pár praktických rad. Není to nic složitého, stačí dodržovat pár jednoduchých zásad. Klára Coufalová, DOPORUČUJE A RADÍ: Jezme pravidelně cca 4-6x ...více »
  • Nový film BAJKEŘI partnerem ... Komedie Bajkeři se stala partnerem projektu.  Samotný film slibuje být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků.  Nevlastní bratři Jakub a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá ...více »
  • Chybí cyklistická gramotnost ... Kolo nám dává volnost a přináší vhodný pohybový rozvoj. Mnohdy bývá prvním dopravním prostředkem, který se učíme ovládat, a se kterým se stáváme aktivními účastníky provozu. Není divu, že je cyklistika nejoblíbenějším a nejčastěji provozovaným sportem v České republice. Právě proto vznikl projekt Bezpečně na kole.cz   “Motta“ KOLO je láska na celý ...více »
  • Hledáme pomocníky Miluješ práci v pohybu? Pak jsi náš člověk! Hledáme trpělivé pomocníky nadšené pro kolo a práci s dětmi. Co Tě s námi čeká? Nejdříve se ve škole rozcvičíš hodinkou manuální práce, pak se s dětmi na cvičišti šest hodin nenarovnáš a jako rehabilitaci Ti naordinujeme nakládku dodávky plné věcí. Začínáme časně ráno, tak možná i uvidíš východ slunce nad ...více »
  • Počkat se vyplatí Jak by měli začínající cyklisté trénovat? Časopis Velo v čísle 11/2015 publikoval na toto téma následující zajímavý článek. Děkujeme MUDr. Ondřeji Vojtěchovskému a redakci časopisu Velo za laskavé svolení se zveřejněním. Puberta vše mění Všechno se změní v pubertě. Následkem hormonální exploze se téměř přes noc změní děcko v puberťáka, našlapaného ...více »
  • Ideální trénink Jak by měli začínající cyklisté trénovat? Časopis Velo v čísle 11/2015 publikoval na toto téma následující zajímavý článek. Děkujeme MUDr. Ondřeji Vojtěchovskému a redakci časopisu Velo za laskavé svolení se zveřejněním. K závodění pestře a zábavně! Hodně rodičů by chtělo, aby jejich dítko kráčelo v jejich šlépějích. A co víc, aby do nich našlapovalo ...více »