Logo Bezpečně na kole
Bez helmy nejedu

Matěj Dereck Hard

1) Kdo je Matěj Dereck Hard? 

Matěj je mnoho osobností a profesí v jedné, ale především jsem fotograf. Možná lépe řečeno umělecký fotograf.            V současné době se věnuji především volné umělecké tvorbě - ucelené série ve stylu pop-art photography (zásadní práce jsou k vidění zde http://dereckhard.com/cz/ photography/volna-tvorba/), fotím autorské rubriky pro český a slovenský Red Bull (s jednou z nich jsme vyhrál Grant Prahy na posledním Czech Press Photo) a také vydávám fotografické knihy. Tou poslední byla fotografická pohádka pro nejmenší ZUličníci. 

2) Proč se stal ambsasadorem BNK?

Kolo miluji již od útlého věku. Přijde mi důležité se o poznatky, které jsem získal dělit a předávat rady dále. 

3) Proč je pro tebe kolo číslo jedna ?

Pro mě je spíš srdcová záležitost freestyle BMX, konkrétně disciplína flatland, kterou jsem začal jezdit kolem roku 2000. Zároveň jsem BMX hodně žil, fotil jsem ho a vydával jediný český časopis o BMX - LoveBMX. 

4) Je z tvého pohledu cyklistika bezpečný sport a za jakých podmínek?  Co by neměli cyklisté opomenout, kde a kdy být tzv. ve střehu?  

Já si myslím, že ano! Pokud cyklisté dodržují pravidla silničního prozovzu a také zdravý rozum. Mluvím o klasické cyklistice. Moje disciplína - tedy BMX flatland je také celkem bezpečná, ale samozřejmě odřenin, naraženin a tak podobně bylo nespočet. A pak jsou disciplíny jako BMX street, dirt nebo BMX vert a tam už může jít o život, když třeba špatně dotočíte backflip.