Logo Bezpečně na kole
Bez helmy nejedu

Legenda světové paralympijské cyklistiky - MICHAL STARK

1) Kdo je Michal Stark? 

Legenda světové paralympijské cyklistiky. Jeden z nejdéle závodících cyklistů. Mistr světa, dvojnásobný mistr Evropy, medailista z paralympiády. Držitel 23 velkých světových medailí. Silniční, dráhový cyklista a občasný biker. 

 2) Proč se stal ambasadorem projektu BNK?

V současnosti už pomalu přecházím z kariéry vrcholového cyklisty na cyklistu aktivního. Máme s kamarády a kamarádkami vlastní amatérský cyklistický tým Stark Cycling Team. Uvědomuji si jak je důležité i na kole ctít pravidla a jezdit s rozumem. Proto se rád stávám ambasadorem tohoto projektu a vidím jako smysluplné pomoci s osvětou mezi žáky a studenty na školách. 

 3) Proč je pro tebe kolo, silnička sportem číslo jedna? 

Cyklistika a hlavně silniční, mi učarovala už dávno. Jízda na kole mi dává nesmírný pocit svobody a umožňujemi dostat se do míst kam bych se bez kola dostával jen obtížně. Nedokáži si bez kola a pravidelného tréninku - vyjížděk, představit svůj každodenní život. 

4) Je z tvého pohledu cyklistika bezpečný sport a za jakých podmínek?  Co by neměli cyklisté opomenout, kde a kdy být tzv. ve střehu?  

Cyklistika je relativně bezpečný sport, když se dodržují psaná i nepsaná pravidla. Dodal bych ještě například - nepřeceňujte své síly a dovednosti a zbytečně neriskujte, ať už jedete po silnici, polní cestě, nebo lesní pěšině.