Logo Bezpečně na kole
Doma vždy řekni kam jedeš

Legenda světové paralympijské cyklistiky - MICHAL STARK

Jeden z nejdéle závodících cyklistů. Legenda českého paralympijského sportu. Sportovním aktivitám se věnuje celý svůj život. Poté, co po úrazu vyzkoušel plavání a závodní lyžování, našel svou zálibu v cyklistice.  Mezi jeho trofeje patří titul mistra světa v časovce, mistra Evropy, vítězství v Evropském poháru, bronz z paralympiády v Sydney a řada dalších medailí. Zúčastnil se šesti paralympijských her. 

2) Proč se stal ambasadorem projektu BNK? V současnosti už pomalu přecházím z kariéry vrcholového cyklisty na cyklistu aktivního. Máme s kamarády a kamarádkami vlastní amatérský cyklistický tým Stark Cycling Team. Uvědomuji si jak je důležité i na kole ctít pravidla a jezdit s rozumem. Proto se rád stávám ambasadorem tohoto projektu a vidím jako smysluplné pomoci s osvětou mezi žáky a studenty na školách.  

3) Proč je pro tebe kolo, silnička sportem číslo jedna? Cyklistika a hlavně silniční, mi učarovala už dávno. Jízda na kole mi dává nesmírný pocit svobody a umožňujemi dostat se do míst kam bych se bez kola dostával jen obtížně. Nedokáži si bez kola a pravidelného tréninku - vyjížděk, představit svůj každodenní život.  

4) Je z tvého pohledu cyklistika bezpečný sport a za jakých podmínek?  Co by neměli cyklisté opomenout, kde a kdy být tzv. ve střehu?  

Cyklistika je relativně bezpečný sport, když se dodržují psaná i nepsaná pravidla. Dodal bych ještě například - nepřeceňujte své síly a dovednosti a zbytečně neriskujte, ať už jedete po silnici, polní cestě, nebo lesní pěšině.