Logo Bezpečně na kole
Chraň si oči brýlemi

Sportovní moderátor ČESKÉ TELEVIZE v sedle BEZPEČNĚ NA KOLE

Stanislav Bartůšek 

Sportovní moderátor v České televizi, jeho specialitou jsou plavání, triatlon a cyklistika.

V těchto disciplínách dosáhl i osobních úspěchů. V roce 2002 dokončil Havajský Iron Man Triatlon a v roce 2005 přeplaval kanál La Manche.

1) Kdo je Standa? Standa je už hodně odrostlý fanoušek sportování, cestování a historie.

2) Jak si se dostal k cyklistice a samotnému závodění? K cyklistice jsem se dostal přes plavání, což byl můj první a hlavní sport. Cyklistika a běh jsou v přípravě plavce přirozenými doplňkovými aktivitami. Později mě oslovil triatlon a teprve při něm jsem si i na kole zazávodil.

3) Proč si se stal ambasadorem projektu BNK a co tě k tomu vedlo? Vyrážím na cyklistické vyjížďky se svými dětmi a díky tomu moc dobře vím, jaká nebezpečí na ně číhají. Jsem přesvědčen, že pokud budou všichni účastníci silničního provozu (i provozu na cyklostezkách) vedeni k zásadám správného chování při jízdě na kole, pak bude na cestách bezpečněji. Sníží se tím současně i možné ohrožení mých dětí. Proto jsem ambasadorem BNK.

4) Jaký je tvůj osobní vztah ke kolu a spatřuješ důležitost tohoto sportu u dětí a mladých lidí? Cyklistika je ideální prostředek k poznávání památek a přírody při zdravém pohybu.

5) Je z tvého pohledu cyklistika bezpečný sport a za jakých podmínek?  Co by neměli cyklisté opomenout, kde a kdy být tzv. ve střehu? Cyklistika může být za určitých okolností velmi nebezpečný sport. Nikdy by na hlavě dětí neměla chybět helma. Cyklista by měl být při jízdě vždy ve střehu!