Logo Bezpečně na kole
Chraň si oči brýlemi

Vybavení na kolo

  • Jak vybrat dětskou helmu Bez helmy nejedu! Cyklistická helma by měla být nedílnou součástí výbavy každého cyklisty, mladším osmnácti let ji navíc předepisuje zákon. Zranění hlavy jsou totiž v cyklistice velmi častá a samozřejmě také nebezpečná. Proto své děti vybavte kvalitní cyklistickou helmou, i když zatím sedlají jen nejmenší dvanáctipalcové kolo, nebo dokonce teprve odrážedlo. Se specialisty na dětskou cyklistiku ze Skibi.cz jsme pro vás připravili malý návod na to jak vybrat ...více »
  • Jak vybrat odrážedlo Začínat se dá už před druhým rokem věku dítěte. Nejprve na odstrkovadle, později na odrážedle. Se specialisty na dětskou cyklistiku ze Skibi.cz jsme pro vás připravili malý návod na to, jak vybrat dětské odrážedlo, které je nejen skvělou hračkou, ale i sportovním náčiním, a které se postará o skvělou průpravu pro cyklistiku. Odrážedlo vs. odstrkovadlo Výrazy odrážedlo a odstrkovadlo občas lidé vzájemně zaměňují. Hlavním rozdílem je to, že odrážedlo ...více »
  • Jak vybrat dětské kolo Po prvních krůčkách, prvních slovech a prvním odrážedle bývá právě pro většinu aktivních rodičů dalším krokem v rozvoji motoriky dítěte právě jízda na kole. Se specialisty na dětskou cyklistiku ze Skibi.cz jsme pro vás připravili malý návod na to jak vybrat dětské kolo. Základem je správná velikost Klíčové je zvolit správnou velikost dětského kola a to adekvátně k výšce dítěte. Bez vhodně zvolené velikosti nebude dítě schopno kolo řádně ovládat, ...více »
  • Jak vybrat dětské rukavice Ač se to nezdá, dětské cyklistické rukavice jsou po helmě druhým nejdůležitějším bezpečnostním doplňkem pro jízdu na kole. V případě pádu totiž dítě reflexivně natáhne ruce před sebe a tlumí jimi náraz. Setkání nechráněných dlaní s asfaltem nebo jiným hrubým povrchem však obvykle nedopadne dobře. Neblahé následky mohou zmírnit, nebo zcela eliminovat právě cyklo rukavice. Se specialisty na dětskou cyklistiku ze Skibi.cz jsme pro vás připravili malý ...více »