Logo Bezpečně na kole
Chraň si oči brýlemi

Jak vybrat dětské rukavice

Specialized Lodown Purple SproutsAč se to nezdá, dětské cyklistické rukavice jsou po helmě druhým nejdůležitějším bezpečnostním doplňkem pro jízdu na kole. V případě pádu totiž dítě reflexivně natáhne ruce před sebe a tlumí jimi náraz. Setkání nechráněných dlaní s asfaltem nebo jiným hrubým povrchem však obvykle nedopadne dobře. Neblahé následky mohou zmírnit, nebo zcela eliminovat právě cyklo rukavice.

Se specialisty na dětskou cyklistiku ze Skibi.cz jsme pro vás připravili malý návod na to jak vybrat dětské cyklistické rukavice.

Výstelka

U dětských rukavic je dobré věnovat pozornost kvalitní a dostatečné výstelce, která dlaně při pádu skutečně ochrání. Výstelka samozřejmě zabrání také otlakům od řídítek. Bývá gelová nebo pěnová, čím je silnější, tím jsou rukavice pohodlnější a bezpečnější, ovšem za cenu snížení citlivosti a jistoty úchopu. Jistotu naopak zvyšují silikonové proužky na dlani, které výborně brání klouzání rukavic po řídítkách. Právě to představuje další bezpečnostní prvek cyklo rukavic. Bez nich totiž mohou zpocené dlaně snadno sklouznout z řídítek a následuje pád.

Krátké nebo dlouhé?

Cyklistické rukavice se vyrábějí v klasickém provedení s prsty, nebo krátké, bez prstů. Pro děti je paradoxně lepší zvolit rukavice s prsty, mnohem snáze se totiž nasazují a sundávají. U krátkých rukavic pomohou snadnému sundávaní speciální poutka na zkrácených prstech. Počítejte s tím, že menším dětem budete muset do rukavic pomoci. Větší děti to zvládnou v pohodě samy.

Důležité detaily

Děti se obvykle cyklistice věnují pouze v teplejších měsících roku, proto je dobré, aby dětské rukavice na kolo byly dostatečně prodyšné, zejména na hřbetní části ruky. Tam bývá někdy umístěn i froté proužek na otírání potu z čela. Bezpečnost dítěte zvýší reflexní prvky na rukavicích.

Správná velikost

Aby byla zajištěna optimální kontrola kola a cit pro řízení, je třeba, aby dětské rukavice na kolo dokonale padly. Vybírejte je proto raději těsnější, musíte totiž počítat s tím, že se cyklo rukavice trochu vytáhnou.

Nejste-li si jisti správným výběrem, vyškolení prodejci v obchodech Skibi Kids nebo Ski a Bike Centrum Radotín vám rádi pomohou a poradí.

« Zpět na vybavení07.10.2015,
Specialized LodownSpecialized Lodown blackSpecialized Body Geometry Kids black/blueSpecialized Body Geometry KidsSpecialized Body Geometry Kids black/pink